Risale-i Nur´u hangi sıklıkla okuyalım?

Oğuzhan bey: “Risâle-i Nûr’u her gün mü, iki günde bir mi okuyalım? İbâdetlerden sonra kimler için nasıl bağışlama yapabiliriz?”

Risâle-i Nûr’u mümkün olan her gün, her saat gündemimizde tutmamızda fayda var. Her fırsatta okuyalım. Her gün belirli bir okuma saati ayırmamız ve günlük işlerimizin yoğunlukları arasında olsa bile mümkün mertebe bu saate uymaya çalışmamız önemlidir. Namaz sonraları, Risâle-i Nûr’u algılamak için en eşref zaman dilimleri hükmündedir. Her bir namazın arkasından hiç olmazsa birer sayfa okuduğumuzda, basit bir hesapla günde beş sayfa, ayda yüz elli sayfa eder. Yaklaşık iki ayda bir kitap bitmiş olur. Bu programa devam edildiğinde kısa bir süre içinde Risâle-i Nûr’u daha iyi anlamaya başladığımızı ve hissedilir derecede istifâde ettiğimizi Allah’ın izniyle göreceğiz.

Hayırlı amellerimize vesîle olan başta Peygamber Efendimize (asm), onun şerefli yakınlarına ve ashâbına, diğer peygamberlere, âlimlere, sâlihlere, günümüze kadar Kur’ân’a hizmet eden Kur’ân ehline, âhirete intikal etmiş tüm ehl-i îmâna, yakınlarımıza ve şüphesiz Üstadımıza ve onun kahraman talebelerine yaptığımız ibâdetlerden sonra bağışlama yapabiliriz, onlar için hayır duâda bulunabiliriz, onlardan Allah’ın râzı olmasını isteyebiliriz, azapları olanların azaplarının hafifletilmesini niyaz edebiliriz. Duâya her kapı açıktır.